Nekomplikovaný zpětný transport v běžné lince

Doba čtení: 2 minut

Bezpečné, spolehlivé, nekomplikované: V případě nehody nebo nemoci v zahraničí musí být repatriace pacienta provedena rychle a bez velkého byrokratického úsilí. Akutní situace často vyžaduje, aby se pacient co nejrychleji vrátil v sanitním letadle nebo vrtulníku. Pro stabilní pacienty je repatriace běžnou linkou cenově výhodnou alternativou.

Zpáteční doprava běžnou linkou: vaše možnosti

Passagierkabine eines Linienflugzeugs

Repatriace pacienta v běžné lince je ekonomickou alternativou letu v sanitce nebo vrtulníku, základním požadavkem však je, aby zdravotní stav pacienta umožňoval tento typ přepravy. Nabízíme vám možnost lékařsky doprovázeného pravidelného letu na mnoha letových trasách. Lékařsky proškolení ošetřovatelé mají u sebe moderní pohotovostní lékařské vybavení, a mohou proto v případě komplikací rychle poskytnout pomoc.

Centrum pro sanitní lety nabízí tři možnosti repatriace pacientů letadlem, které lze zvážit v závislosti na zdravotním stavu pacienta.

Lékařský doprovod

Sanitní transport ze zahraničí nemusí být vždy prováděn vleže. Mnoho stabilních pacientů může cestovat v sedě. Pro nejlepší možnou lékařskou péči na palubě vám rádi poskytneme zkušeného lékaře, který bude po celou dobu letu po vašem boku. Rádi vám zašleme více informací o této nabídce.

Transport vleže

Patientenliege (Stretcher) im Linienflugzeug

Pokud však musí být pacient kvůli závažnosti nemoci transportován vleže, bude v kabině nainstalována postel. Tato takzvaná nosítka jsou oddělena od zbytku kabiny soukromou clonou a jsou tak chráněna před zraky cestujících. Doprovodný zdravotnický personál – obvykle lékař a záchranář – je během přepravy vždy v blízkosti pacienta, což zaručuje rychlé reakce a optimální péči v případě potřeby.

Tato forma repatriace pacienta je také nekomplikovaná pro příbuzné: Letíte spolu s pacientem domů v letadle a máte místa v bezprostřední blízkosti pacienta.

Intenzivní transport

Patient Transport Compartment im Linienflugzeug

Oddělení pro přepravu pacientů (OPPP) také umožňuje transport těžce nemocných pacientů. OPPP je technicky a lékařsky vybaveno jako moderní sanitka. Tímto způsobem můžeme zaručit bezpečný repatriační transport i u pacientů na jednotce intenzivní péče s umělou ventilací. Zařízení OPPP zahrnuje:

  • Intenzivní monitory pro monitorování srdečního rytmu, krevního tlaku, saturace kyslíkem, tělesné teploty
  • Nouzový batoh, včetně speciálního vybavení pro péči o děti a kojence
  • Přenosný ventilátor intenzivní péče, kyslík
  • Soupravy na ochranu proti infekci
  • Defibrilátor, externí kardiostimulátor, injekční pumpy a tlakové infuzní vaky

V závislosti na zdravotním stavu pacienta doplňujeme toto vybavení dalšími zařízeními a léky, abychom optimálně přizpůsobili lékařskou péči konkrétním potřebám.

Zpáteční doprava letadlem: Vaše výhody

Lékařská repatriace letadlem je tichý a bezpečný způsob přesunu pacientů letecky. Je vhodný pro pacienty s nejrůznějšími chorobami a lze jej provádět na mnoha cestách. Má také výhody pro příbuzné: Při rezervaci blízkých sedadel jsou vždy v blízkosti pacienta.

Zpáteční přeprava letadlem s Centrem pro sanitní lety

Už roky jsme tu pro vás se silným týmem: O vaši bezpečnou sanitní přepravu v plánovaných letadlech se stará Centrum pro sanitní lety. Jsme mezinárodní tým, který mluví mnoha jazyky. Abychom vám co nejvíce ulevili, staráme se nejen o bezproblémový transport pacientů, ale také profesionálně zvládáme komunikaci s úřady a klinikami v zahraničí.

Pokud se rozhodnete pro repatriaci pacienta s Centrem pro sanitní lety, získáte rozsáhlé služby, vynikající lékařskou péči a kompetentní a spolehlivou kontaktní osobu, která vás bude podporovat na všech kontinentech.

Kontaktujte nás

Nerozumíte něčemu nebo nám chcete zaslat nezávazný dotaz? Pak nás můžete zkontaktovat každý den nonstop.

Kontaktujte nás