Přeprava pacientů v sanitním vrtulníku

Doba čtení: 2 minut

Při přesunu pacienta nebo jeho přepravě zpět ze zahraničí je obvykle třeba postupovat velmi rychle: letecká doprava je proto obvykle tou nejlepší volbou. Rádi používáme záchranné vrtulníky, zejména na krátkých letových trasách. Tyto vrtulníky s rozsáhlým lékařským vybavením mohou přistávat na malých přistávacích plochách, a proto většinou přistávají v bezprostřední blízkosti nemocnice. To šetří čas a úsilí, protože není nutná žádná pozemní přeprava. Rovněž jsou eliminovány dlouhé dodací lhůty, například ty, které jsou vyžadovány pro dopravu letadlem.

Sanitní vrtulníky jsou již vybaveny standardním lékařským vybavením. Sanitní transport vrtulníkem je tedy vhodný pro mnoho klinických případů.

Přeprava pacientů v sanitním vrtulníku

Ambulanzhelikopter vor dem Start

Rovněž poskytujeme záchranné vrtulníky s nejmodernějším vybavením a vysoce kvalifikovaným personálem pro pacienty, kteří nemají intenzivní péči, ale musí být přesunuti pod lékařským dohledem. Během letu je po boku pacienta vždy lékař, aby mohl v případě nouze zasáhnout.

Jelikož se vrtulník nejčastěji používá na krátkých trasách, je sanitní transport vrtulníkem obzvláště vhodný na trasách v rámci České republiky a umožňuje časově nenáročné a pro pacienty vhodné letecké transporty.

Vybavení sanitního vrtulníku

Každý vrtulník sanitky má standardní vybavení intenzivní péče. To mimo jiné zahrnuje:

  • Intenzivní monitory pro monitorování srdečního rytmu, krevního tlaku, saturace kyslíkem, tělesné teploty
  • Nouzový batoh, včetně speciálního vybavení pro péči o děti a kojence
  • Přenosný ventilátor intenzivní péče, kyslík
  • Soupravy na ochranu proti infekci
  • Defibrilátor, externí kardiostimulátor, injekční pumpy a tlakové infuzní vaky

Naši letoví lékaři navíc přizpůsobují přepravu každého pacienta individuálně potřebám pacienta a mohou přizpůsobit zdravotnické vybavení podle zdravotního stavu.

Transport COVID-pacientů ve vrtulníku

Pacienti, kteří se nakazili koronavirem, mohou být také rychle a bezpečně přepraveni vrtulníkem. O zdraví i izolaci pacienta je vždy postaráno. Personál má buď ochranný oděv, nebo je pacient přepravován v izolační jednotce. Vrtulník se zde však používá hlavně na krátkých trasách, kde dokáže optimálně využít své silné stránky.

S vrtulníkem a sanitním letadlem rychle do nemocnice

Na delší vzdálenosti je doprava sanitním letadlem lepší volbou, protože sanitní letadlo dokáže překonat delší vzdálenosti bez doplňování paliva. Proto kromě přepravy pacientů vrtulníkem nabízíme také přepravu pacientů v sanitním letadle, abychom je mohli rychle a bezpečně přemístit.

V těchto případech naše vrtulníky rády poskytnou podporu jako dopravní prostředek pro přepravu z letiště na kliniku. To znamená, že po přistání na letišti je pacient letecky převezen vrtulníkem do cílové nemocnice.

Jsme tu pro vás

Díky našim mnohaletým zkušenostem v oblasti přepravy pacientů ve vrtulnících může náš zkušený tým poskytnout vhodný vrtulník ve velmi krátké době po zadání objednávky. Často můžeme do hodiny přijmout veškerá nezbytná organizační opatření, abychom co nejrychleji přesunuli postiženého pacienta do cílové nemocnice.

Samozřejmě se nestaráme pouze o zdravotní stránku přepravy, ale také o vyřízení všech nezbytných schvalovacích postupů.

To nám umožňuje nabízet komplexní služby v oblasti přepravy pacientů vrtulníkem a repatriace pacientů sanitním letadlem z jednoho zdroje. Přemístění každého pacienta zajišťujeme co nejpohodlnějším a nejbezpečnějším způsobem. Nabízíme komplexní osobní péči a pohoda pacienta je vždy na prvním místě.

Kontaktujte nás

Nerozumíte něčemu nebo nám chcete zaslat nezávazný dotaz? Pak nás můžete zkontaktovat každý den nonstop.

Kontaktujte nás