Náklady záchranného letu: Kolik stojí letecká sanitní přeprava?

Doba čtení: 2 minut

Je-li nutná sanitka, rychle přichází otázka, který dopravní prostředek je tou správnou volbou. Nejrychlejší a nejbezpečnější způsob je letecká doprava. Zdravotně nezbytné převozy sanitkou, jako je přeprava pacienta na jinou kliniku, přeprava pacienta za účelem léčby na kliniku podle vlastního výběru nebo přeprava zpět ze zahraničí domů se obvykle provádí sanitními letadly. Pod dohledem lékařského týmu je pacient vzhledem k jeho stavu letecky dopraven na místo určení buď vsedě, nebo v poloze vleže. Naše sanitní letadla se používají po celém světě a lze je také použít pro krátkodobé mise a dlouhé vzdálenosti. V časově kritických případech a na krátké vzdálenosti se používá záchranný vrtulník, který může přistát přímo před klinikou, vyzvednout pacienta a letět na cílovou kliniku. Ale: Jaké jsou náklady na let a jsou kryty pojištěním?

Ambulanzflug Kosten: Was kostet der Krankentransport in der Luft?

Jaké jsou náklady na jeden sanitní let?

Bohužel na tuto otázku neexistuje obecná odpověď, protože úsilí závisí do značné míry na mnoha faktorech. V tomto bodě vám proto poskytneme krátký pohled na to, jak jsou ceny za let sestaveny:

Trasa letu

Náklady sanitních letů do značné míry závisí na vzdálenosti mezi startem a cílem. Náklady však nerostou souběžně s letovou trasou, ale počítáme je jednotlivě.

Stav pacienta

Během letu jsou zdravotničtí pracovníci vždy po boku pacienta. Potřebné vybavení se vybírá podle zdravotního stavu pacienta. Kompletní vybavení sanitního letadla je podobné vybavení jednotky intenzivní péče, takže lze zaručit nejlepší možnou lékařskou péči o pacienta. Můžeme také zorganizovat sanitní let na úrovni hladiny moře (s tlakem v kabině, který odpovídá tlaku vzduchu na zemi). To je nezbytné pro různé nemoci. Patří mezi ně zápal plic nebo otok mozku. Let s přizpůsobením tlaku vhodným pro pacienta však může prodloužit dobu letu, a tím i cenu sanitního letu. Neváhejte nás kontaktovat: Poradíme vám, která možnost je pro vás nejlepší.

Krátkodobost

Ihned po žádosti začneme organizovat sanitní let. Vzhledem k tomu, že sanitní letadla jsou obvykle v neustálém provozu, musíme v době uvedení do provozu zohlednit jejich dostupnost s různými přístupovými cestami. Pokud je letadlo umístěno zvlášť blízko, může to mít pozitivní dopad na náklady na let. Je proto logisticky jednodušší a levnější plánovat sanitní let více dopředu. Krátkodobé úkoly jsou však také možné kdykoli.

Doprovod

Je možné mít u sebe během letu i doprovod. Celková cena tedy závisí také na počtu doprovázejících osob. Ve většině případů můžeme vzít s sebou doprovázející osobu zdarma, ale během letu je možné mít na palubě i několik příbuzných. Dejte nám o tom vědět a rádi pro vás připravíme větší sanitní letadlo.

Pozemní transport

Při letu sanitním letadlem je často nutné zajistit vhodný pozemní transport sanitkou nebo ambulančním vozem, například z nemocnice na letiště. Tato položka se nevztahuje na let vrtulníkem. Vezměte prosím na vědomí, že náklady na ambulance v zahraničí se mohou často velmi lišit. V závislosti na tom, kde se nacházíte, mohou být nutné dlouhé cesty, které ovlivňují celkové náklady.

Tyto parametry používáme k výpočtu individuální ceny pro vás. Jsme vám k dispozici 24 hodin denně.

Pokryje mé pojištění náklady na sanitní let?

Tato otázka je vždy případ od případu. Někdy jsou pokryty veškeré náklady na let, někdy pouze její část. Úhrada nákladů souvisí s nutností přítomnosti lékaře. Pokud je to z lékařského hlediska nutné, je to léčba, která slibuje léčení nebo zabránění zhoršení příznaků. Rádi s vámi probereme telefonicky, jak můžete podat žádost na pojišťovnu a jaké jsou možnosti pojištění pro pokrytí nákladů.

Ale i když pojišťovna odmítne uhradit náklady: Přepravíme vás také mimo jakoukoli smluvní ochranu. Nemusíte poskytovat důkazy o pojištění a nepotřebujete žádná členství. Sanitní let provádíme také v případě, že pojišťovna nehradí náklady na sanitní let, v případě pochybností o schopnosti pacienta cestovat nebo pokud chcete být přemístěni na vlastní žádost.

Kde mohu získat nabídku nákladů na let?

Pokud si chcete objednat sanitní let k převozu nebo k repatriaci pacienta – ať už hned v rámci nouzové situace nebo plánované dlouhou dopředu – je nejlepší zavolat přímo nám. Nebojte se obsadit linku – rádi vám věnujeme čas a představíme vám možnosti, jak pro vás společně najít to nejlepší řešení. Jsme tu pro vás 24 hodin denně a v případě nouze vám okamžitě poskytneme nezávaznou nabídku. Naše služba lékařské repatriace vám poradí nezávazně a bezplatně.

Kontaktujte nás

Nerozumíte něčemu nebo nám chcete zaslat nezávazný dotaz? Pak nás můžete zkontaktovat každý den nonstop.

Kontaktujte nás