Dětský sanitní let do kompetenčního centra Arche IntensivKinder

Kompetenční centrum ARCHE IntensivKinder se specializuje na péči a léčbu kojenců a malých dětí s potřebou intenzivní péče. Děti obvykle vyžadují zvláštní následnou léčbu. Tato léčba je možná v Kusterdingenu poblíž Tübingenu: děti dostávají na klinice potřebné terapie.   

Malý pacient z Polska potřeboval právě takovou speciální následnou léčbu, a proto se Arche IntensivKinder obrátil na nás: Po vážné nehodě musel být 3letý pacient dlouho ventilován ve Varšavě na jednotce intenzivní péče. Měl by být převezen do centra v Kusterdingenu k další léčbě.

Všestranná péče o malého pacienta

Bombardier Learjet 35

Vzhledem k závažnosti onemocnění byl možný pouze let pediatrické sanitky. Chlapec potřeboval konstantní sledování, a tak jsme uspořádali let leteckou záchrannou službou v rámci péče z postele do postele: Malého pacient z našeho lékařského centra vyzvedl tým z dětské jednotky intenzivní péče ve Varšavě a přepravil ho na letiště. Sanitní letadlo Bombardier Learjet 35 už tam na něj a jeho matku čekalo. Abychom chlapci poskytli nejlepší možnou péči během letu, postarali jsme se o pediatra, specialistu na děti, který pacienta doprovázel.

Po dvouhodinovém letu přistálo letadlo na letišti ve Stuttgartu. Odtud nás sanitka odvezla do centra ARCHE IntensivKinder. Po přepravě vyjádřila kontaktní osoba ve společnosti ARCHE IntensivKinder vděčnost. Matka malého pacienta byla také velmi spokojená s bezproblémovým provedením. Byla obzvláště šťastná, že mohla svého syna doprovázet během transportu. 

Jsme rádi, že společnost ARCHE KinderIntensiv by chtěla v budoucnu znovu kontaktovat Centrum pro sanitní lety pro další sanitní lety ze zahraničí. 

Kontaktujte nás

Nerozumíte něčemu nebo nám chcete zaslat nezávazný dotaz? Pak nás můžete zkontaktovat každý den nonstop.

Kontaktujte nás