COVID repatriace z Ukrajiny

Celá Evropa se nyní nachází ve druhé vlně koronaviru. Počet případů v mnoha zemích roste a opět se uskutečňuje méně cest. Přesto se stále stává, že pacienti onemocní COVID-19 během pobytu v zahraničí a poté chtějí být rychle převezeni zpět do své domovské země.

Krankenwagen neben Ambulanzflugzeug

Teprve minulý týden jsme provedli takovou COVID repatriaci – tentokrát z Ukrajiny do Německa. Bratr našeho zákazníka byl během pobytu u Kyjeva infikován koronavirem a byl doma v karanténě. Protože na Ukrajině nebylo možné nemocniční ošetření, pacient chtěl pokračovat v léčbě v Německu.

Zpáteční přeprava v sanitním letadle

Zpáteční cesta v plánovaném letadle byla pro potenciálně infekčního pacienta samozřejmě vyloučena. Bezpečný zpětný transport, který neporušuje karanténní předpisy, lze provádět pouze v sanitním letadle. Proto jsme den po zadání objednávky poskytli Piper PA-42-720 Cheyenne IIIA s moderním lékařským vybavením na mezinárodním letišti Kyjev Zhuliany.

Náš zákazník se rozhodl pro sanitku, ve které byla pacientka převezena do čekajícího sanitního letadla. Náš lékařský tým tam přivítal svého pacienta a krátce nato se Piper Cheyenne vydal do Německa. Po přistání na mnichovském letišti naše sanitka převzala transport na nedalekou kliniku.

Pacient samozřejmě zůstal izolovaný po celou dobu zpáteční cesty, takže jeho karanténa byla zachována. K tomu jsme použili moderní izolační jednotku, která zabránila úniku viru podtlakem uvnitř. Díky speciálním portům měl náš lékařský tým plnou svobodu jednání, aniž by narazil na riziko infekce.

Epishuttle zum Transport von COVID-Patienten

Poté, co naše sanitka dorazila na přijímací kliniku, si jeho sestra udělala čas a znovu nám poděkovala za vynikající organizaci zpětného transportu. Přejeme našemu pacientovi vše nejlepší a rychlé a úplné uzdravení.

Kontaktujte nás

Nerozumíte něčemu nebo nám chcete zaslat nezávazný dotaz? Pak nás můžete zkontaktovat každý den nonstop.

Kontaktujte nás