Přizpůsobení tlaku pro pacienta (let na úrovni mořské hladiny)

V případě určitých klinických případů je nutné za každou cenu zabránit změně tlaku vzduchu. I přesto však lze sanitní let provést rychle a bezpečně: Sanitní letadla mají možnost takzvaného letu na úrovni mořské hladiny – je to let za tlaku vzduchu na střední hladině moře (MSL). Mají přetlakovou kabinu, ve které lze tlak v kabině udržovat na úrovni země. Tím je vždy zajištěna bezpečnost pacienta. 

Vyšší tlak v kabině je způsoben dvěma opatřeními: Na jedné straně sanitní letadlo ve skutečnosti letí o něco níže než obvykle na běžných letech. Na druhé straně je tlak v kabině dále zvýšen technickými opatřeními.

Kdy je nutný let na úrovni mořské hladiny?

Na pravidelných letech se také upravuje tlak vzduchu, ale uvnitř kabiny je to srovnatelné s tlakem venkovního vzduchu ve výšce 2 500 metrů. Tento jasný rozdíl ve srovnání s obvyklou úrovní terénu by způsobil, že se vzduchové kapsy v těle rozšíří a spotřeba kyslíku se zvýší.

V případě různých klinických případů by to vedlo k problémům, takže je nutný let na úrovni mořské hladiny. Ten zahrnuje:

  • Akumulace vzduchu mezi plícemi a hrudní stěnou (pneumotorax)
  • Vzduchové kapsy v oku nebo lebce
  • Plicní nemoci, jako je těžký zápal plic, nebo CHOPN
  • Střevní obstrukce
  • Čerstvé chirurgické rány
  • Anémie

O tom, zda je ve vašem případě nutný let na úrovni moře, rozhoduje náš lékařský tým s přihlédnutím k lékařské dokumentaci. Toto rozhodnutí je stále možné udělat v extrémně krátké době, dokonce i při převzetí pacienta nebo dokonce během letu.

Let na úrovni moře s řídícím střediskem Centra pro sanitní lety

Sea Level Flug

Naši specializovaní lékaři mají mnohaleté zkušenosti s prováděním letů na úrovni mořské hladiny. Díky modernímu vybavení intenzivní péče našeho sanitního letadla přepravujeme pacienta rychle, bezpečně a pohodlně i na letech na úrovni mořské hladiny. Téměř ve všech případech je let na hladině moře výhodnější než přeprava pacienta v sanitce, zejména na středních a dálkových trasách. Stejně jako u všech sanitních letů samozřejmě můžete využít naši službu „z postele do postele“: Na požádání můžeme také zajistit pozemní dopravu na letiště a do cílové nemocnice.

Kontaktujte nás

Nerozumíte něčemu nebo nám chcete zaslat nezávazný dotaz? Pak nás můžete zkontaktovat každý den nonstop.

Kontaktujte nás