Lékařská turistika: léčba na nejlepších světových klinikách

Někdy můžete najít nejlepší lékařskou péči ne ve vaší domovské zemi, ale v zahraničí s lepším zdravotním systémem. Mnoho pacientů chce léčbu nejlepšími světovými lékaři, i když je lze najít například ve zdravotnických zařízeních v USA nebo v jiných evropských zemích. Někteří pacienti navíc nejsou spokojeni s kvalitou lékařské péče ve své domovské zemi, například ve východní Evropě, v arabských zemích nebo v Asii. V obou případech se pacienti rozhodnou pro takzvanou lékařskou turistiku a cestují do země, kde doufají, že jim bude poskytnuta nejlepší možná léčba.

Když se pacientům dostává lepší lékařské péče v zahraničí, hraje cena obvykle podřadnou roli: Protože zdraví je ta nejdůležitější věc, mnoho lidí je ochotno zaplatit více peněz za dobrou léčbu nebo nezbytnou operaci. Náklady však mohou být také rozhodujícím faktorem při lékařské turistice, zejména pokud zdravotní pojišťovny nepokrývají náklady na léčbu.

Mezi nejoblíbenější destinace pro mezinárodní lékařskou turistiku patří mnoho evropských zemí, jako je Německo nebo Španělsko. Podle Mezinárodního výzkumného střediska pro zdravotnictví je Španělsko na čtvrtém místě v indexu MTI (Medical Tourism Index). Turecko je také oblíbenou zemí pro lékařskou turistiku. Důvodem je zejména skutečnost, že operace a ošetření provádějící se v Turecku se nedělají v České republice. Země je známá zejména velmi dobrými plastickými nebo kosmetickými úpravami. Na tureckých klinikách jsou turisté léčeni vysoce kvalitní léčbou za přijatelné ceny.

Kromě lékařské turistiky je rozšířené také téma zdravotní turistiky. Nejedná se tak o operace, ale spíš ošetření v zahraničí. Ve zdravotní turistice jde spíše o preventivní opatření nebo rehabilitační lázeňské pobyty. Mnoho zahraničních pacientů za tímto účelem cestuje také do jiných zemí.

Rychlé a bezpečné ošetření v zahraničí s Centrem pro sanitní lety

Pro mezinárodní lékařskou turistiku, například do Německa, Evropy nebo USA, organizujeme veškerý transport pacientů rychle, bezpečně a ekonomicky. Z tohoto důvodu organizujeme buď sanitní let, nebo lékařsky doprovázený let běžnou linkou. Samozřejmě pacienta vyzvedneme tam, kde je, a bezpečně ho přivezeme na letiště v sanitce. Přeprava z cílového letiště na přijímající kliniku se také provádí sanitkou.

Na požádání nabízíme našim pacientům také další služby, například:

  • Získání cestovních dokladů
  • Tlumočnické služby
  • Kontakty na preferované kliniky
  • Kyvadlová doprava na místě pro pacienty a příbuzné

Naše multikulturní kompetence nám umožňuje přímou a nekomplikovanou komunikaci s mezinárodními pacienty, příbuznými a zdravotnickým personálem v nemocnicích příslušných zemí.

Díky našim mnohaletým zkušenostem dokážeme velmi rychle zajistit vhodný dopravní prostředek; změny v krátké době jsou také možné kdykoli.

Kontaktujte nás

Nerozumíte něčemu nebo nám chcete zaslat nezávazný dotaz? Pak nás můžete zkontaktovat každý den nonstop.

Kontaktujte nás