Sanitní transport s koronavirem v rámci České republiky

Doba čtení: 2 minut

Koronavirová pandemie nadále určuje život v České republice a na celém světě. Koronavirus, který se v Evropě poprvé objevil na začátku loňského roku, je navzdory zahájeným očkováním stále všudypřítomným tématem.

Mnoho lidí stále trpí Covid-19. Pokud má Covid-19 těžký průběh, mnoho pacientů nebo příbuzných se rozhodnou pro přemístění v rámci České republiky do jiné nemocnice s lepšími možnostmi léčby. Přetížení nemocnic může také znamenat, že pacienti trpící koronavirem musí být převezeni na jiné kliniky v zemi. Jaké jsou možnosti přepravy pacientů v rámci České republiky?

Sanitní transport v rámci České republiky sanitním letounem

Sanitní letecký transport je dobrou volbou pro pacienty s koronavirem, kteří musí být v rámci České republiky přepravováni velmi rychle: díky kompletnímu lékařskému vybavení může být pacient ošetřen v sanitním proudovém letadle jako na jednotce intenzivní péče, což umožňuje předávání osob vyžadujících intenzivní péči. Během letu je pacient doprovázen zkušeným letovým lékařem, který je odpovědný za bezpečnost. Zaměstnanci na palubě zajišťují, aby nemocná osoba bezpečně dorazila na cílové letiště.   

Jelikož naše sanitní letadla mohou létat i na menší regionální letiště, může pacient přistát velmi blízko cílové nemocnice: pak je nutný pouze krátký pozemní transport. Aby se předešlo zbytečnému stresu při převodu z letadla do sanitky, je možné zvážit také možnost sanitního transportu.  

Sanitní transport v rámci České republiky sanitkou

Krankenwagen

Přeprava pacienta v sanitce je dobrá volba, protože nemocná osoba je vyzvednuta v místě pobytu a přepravena na příslušnou kliniku co nejrychleji: přestup na jiný dopravní prostředek není nutný. Pacient je co nejrychleji transportován přímo na kliniku. I když je pacient přepravován sanitkou, zůstává lékařský tým po celou dobu cesty vždy po boku pacienta, aby byl zajištěn bezpečný transport. Lékařský personál může během převozu používat moderní vybavení, aby poskytoval pacientovi co nejlepší péči.     

Který dopravní prostředek je ve vašem případě tou pravou volbou, vám může vyjasnit jeden z našich poradců na osobní schůzce: Náš zkušený tým může také ve velmi krátké době zajistit sanitní přepravu v rámci České republiky.    

Prevence infekce během přepravy pacientů

SARS-CoV-2 je vysoce nakažlivý. Z tohoto důvodu je důležité, aby byl pacient přepravován izolovaně, aby nedošlo k infikování dalších lidí. Díky nejmodernější technologii se nemusíte bát infekce během přepravy pacienta: Ve speciálním izolačním systému je pacient přepravován na speciálním lůžku včetně izolační ochrany. Filtrační systém spolu se systémem podtlaku zaručuje, že viry nepronikají do vnějšího světa. Díky tomu je bezpečná přeprava infikovaného pacienta mnohem snazší.   

Náklady na přepravu sanitkou v rámci České republiky

Jak jsou vysoké finanční náklady pro sanitní dopravu v rámci České republiky nemůže být uvedeno v obecné rovině. Náklady jsou závislé na celé řadě faktorů.
Důležitým faktorem je dopravní prostředek: Je k převozu potřeba letadlo, nebo sanitka? Přeprava v sanitce je často levnější než v sanitním letadle. 

Dalším ukazatelem je vzdálenost: jedná se o přepravu na krátkou nebo dlouhou vzdálenost? Při výpočtu nákladů hraje zásadní roli také naléhavost dopravy. Všechny tyto faktory se liší případ od případu. Rádi vám na požádání poskytneme nezávaznou nabídku.    

Bezpečný převoz s Centrem pro sanitní lety

Díky dlouholetým zkušenostem dokážeme ve velmi krátké době zorganizovat transport do jiné nemocnice. Kromě zajištění vhodných dopravních prostředků se také rádi postaráme o komunikaci s ošetřujícími lékaři v nemocnici.  

Kontaktujte nás

Nerozumíte něčemu nebo nám chcete zaslat nezávazný dotaz? Pak nás můžete zkontaktovat každý den nonstop.

Kontaktujte nás