Často kladené otázky

› Můžete přepravovat pacienty s koronavirem?

Ano. Přeprava pacientů s koronavirem (COVID-19) je ve většině případů možná. Pro bezpečný převoz pacientů používáme moderní izolační systém. To nám umožňuje optimálně pečovat o pacienta a zároveň mu zabránit v infikování dalších osob během přepravy.

› Jak funguje objednání sanitního letu?

Nejprve nás prosím kontaktujte. Na požádání vám rádi bezplatně a nezávazně zavoláme zpět. V konverzaci s vámi vám objasníme všechny otázky týkající se optimálního transportu sanitkou. Poté pro vás zdarma vytvoříme individuální výpočet, který můžete prodiskutovat se svou rodinou nebo přáteli. Potřebnou korespondenci udržujeme jednoduchou.

Jakmile budou dokončeny všechny letové přípravy, obdržíte od nás písemnou nabídku. Přesná sekvence letu včetně letových časů, bodů setkání, dob vyzvednutí atd. je zde již zaznamenána. Poté, co potvrdíte naši nabídku, začneme plánovat sanitní let a získáme všechna potřebná povolení.

Platba za váš sanitní let se obvykle provádí bankovním převodem nebo kreditní kartou. Pokud chcete platit v hotovosti, domluvte si schůzku v naší centrále ve Wuppertalu nebo v některé z našich světových kanceláří.

Pokud máte jakékoli další dotazy nebo byste nám chtěli zaslat nezávazný dotaz, můžete nás kontaktovat nepřetržitě každý den pomocí výše uvedených kontaktních možností.

› Našel jsem vás na internetu: Jste správná kontaktní osoba?

Centrum pro sanitní lety je zavedeným poskytovatelem soukromých sanitních letů, mezinárodních repatriací a přepravy pacientů. Díky našim mnohaletým zkušenostem s organizováním vnitrostátních a mezinárodních zpětných přeprav vám můžeme nabídnout přesně ty služby, které potřebujete. U nás si můžete objednat lékařský transport a všechny služby nad rámec sanitního letu. Pracujeme po celém světě a nabízíme naše služby v nejrůznějších jazycích, např. v němčině, angličtině, francouzštině, španělštině, italštině, portugalštině, rumunštině, holandštině, turečtině, ruštině, polštině, hindštině a čtyřech arabských dialektech. Na požádání můžeme za vámi přijít také osobně, abychom zajistili plynulé procesy a přímou komunikaci s lékaři a klinikami na místě.

Usilujeme o rychlou a nebyrokratickou pomoc: ve správný čas na správném místě a za přiměřenou cenu. Na základě těchto principů pro vás kdykoli připravíme individuální, nákladově transparentní nabídku. Nejsme anonymní call centrum: S námi se můžete dostat zkušeného pracovníka z lékařského repatriační služby po celý den, který je na vaší straně. Děláme vše pro nejlepší možnou individuální podporu.

Důvěra v naše zkušenosti a kompetence:

 • Jsme globální letecká záchranná společnost.
 • Jsme smluvním leteckým dopravcem, nikoli pouhým zprostředkovatelem.
 • Spojujeme v naší společnosti desítky let zkušeností v lékařském letectví.
 • Vždy vám poradíme samostatně a se zaměřením na nejlepší možnou péči o pacienta.
 • Klademe velký důraz na optimální řízení kvality a jsme certifikováni podle ISO 9001.
 • Naši zkušení zaměstnanci jsou tu pro vás osobně 24 hodin denně.

› Jak rychle lze zajistit zpáteční dopravu?

V případě potřeby můžeme provést repatriace ze zahraničí s dodací lhůtou pouze jedné hodiny. Sanitky, které používáme, jsou strategicky rozmístěny po celém světě a personál kvalifikovaného zdravotnického personálu je vždy v pohotovosti. Pokud jsou vyžadována zvláštní povolení, umožňujeme rychlé zpracování schvalovacího procesu.

› Ze kterých zemí vyzvedáváte pacienty?

Naše motto je „Pomoc po celém světě“. V souladu s tím provádíme sanitní lety, repatriace pacientů a evakuační lety po celém světě. Bez ohledu na to, zda potřebujete naši podporu v Evropě, Asii, Africe, Severní, Střední nebo Jižní Americe nebo Oceánii: Organizujeme mezinárodní sanitní lety a repatriace při zajištění nejvyšších standardů zdravotní kvality.

Všechna letiště, která obsluhujeme s našimi sanitními letadly, jsou seřazena podle kontinentů a zemí. Pokud použijeme sanitní vrtulník na krátké vzdálenosti, můžeme často dokonce vzlétnout a přistát přímo v nemocnici.

› Může si pacient vzít zavazadla během sanitního letu?

Pro repatriace ze zahraničí a jiné lékařské lety si můžete vždy vzít s sebou příruční zavazadlo. Další zavazadla závisí na velikosti použitého sanitního letadla: U většiny sanitních tryskových letadel může být kvůli rozsáhlému lékařskému vybavení přepraven pouze jeden kus příručního zavazadla na cestujícího. Letečtí záchranáři s většími sanitními tryskovými letadly mají podstatně více prostoru pro zavazadla.

Při výběru sanitního letadla máte vždy na výběr: pokud si chcete vzít s sebou hodně zavazadel, můžete si rezervovat větší sanitní letadlo. Rádi vám poradíme s případnými dotazy ohledně převozu zavazadel a repatriací ze zahraničí.

› Co je Centrum pro sanitní lety?

V Centru pro sanitní lety jste vždy v bezpečí: Provádíme přepravu sanitním letadlem nebo vrtulníkem s odbornými znalostmi, poctivostí a bezúhonností po mnoho let. I vy můžete našim službám důvěřovat. S Centrem pro sanitní lety služby je po vašem boku zkušená letecká záchranná služba.

Bez ohledu na to, zda se jedná o repatriaci pacienta, sanitní let nebo let na ošetření v zahraničí: Náš zkušený tým provádí všechny služby svědomitě a kompetentně. Vaše bezpečnost a pohoda jsou pro nás důležité. Proto nabízíme pouze nejvyšší lékařské standardy. Máte-li jakékoli další dotazy týkající se našich služeb, jsme vám nepřetržitě osobně k dispozici. Zavolejte nám.

Nekomplikovaná repatriace ze zahraničí s Centrem pro sanitní lety: Výhody pro vás

Bohužel neočekávané mimořádné události, zranění a vážná onemocnění nám mohou způsobit problémy kdekoli na světě, včetně cestování. Vážné zdravotní problémy v zahraničí jsou pro mnoho postižených výjimečnou situací. Zde se na nás můžete 100% spolehnout. Váš sanitní let ze zahraničí probíhá pod neustálým dohledem našich kompetentních lékařů. 

Výhody pro vás:

 • Mnoholeté zkušenosti: Náš mezinárodní tým již mnoho let podporuje pacienty a příbuzné v organizaci repatriací do zahraničí a leteckých transferů pacientů. Naše zkušenosti a naše hluboké odborné znalosti zajišťují, že každý sanitní let je obzvláště přátelský k pacientům.
 • Moderní technologie a vybavení: Při repatriaci ze zahraničí se spoléháme na moderní záchranná letadla s moderní, vysoce výkonnou technologií. Takto zaručujeme vynikající lékařskou péči a maximální pohodlí při přepravě.
 • Transparentnost: Jsme smluvním leteckým dopravcem, nikoli pouhým zprostředkovatelem. Tímto způsobem garantujeme nejvyšší úroveň transparentnosti a spolehlivých služeb. Cena také zůstává srozumitelná a závazná.
 • Osobní rada: Jsme tu pro vás nepřetržitě – osobně a bez anonymního call centra. Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy týkající se našich služeb a rychle a nebyrokraticky zorganizujeme repatriaci ze zahraničí. Mimochodem, můžete nás kontaktovat nejen telefonicky, ale také e-mailem, prostřednictvím našeho kontaktního formuláře nebo prostřednictvím našeho živého chatu.
 • Překonávání jazykových bariér: Vhodné lékařské ošetření často selhává kvůli jazykové bariéře. Abychom se tomuto riziku vyhnuli, je tu pro vás každý den nepřetržitě náš vícejazyčný tým. Na požádání vám rádi na místě zajistíme tlumočníka.
 • Dostupnost 24 hodin: V případě nouze může několik hodin znamenat rozdíl pro zbytek vašeho života. Jsme tu pro vás každý den 24 hodin denně, a proto také umožňujeme rychlé časy odletů. Tímto způsobem garantujeme nejrychlejší možnou pomoc.

Repatriace ze zahraničí: Přehled našich služeb

Jako zkušený poskytovatel služeb v oblasti přepravy pacientů a mnohem více nabízíme širokou škálu služeb v oblasti lékařské přepravy. Můžete si také vybrat z různých alternativ pro bezpečnou repatriaci ze zahraničí.

Pokud se nejedná o časově kritický transport a zdravotní stav pacienta to umožňuje, nabízíme sanitní let běžnou linkou. V závislosti na stavu pacienta to lze provést buď vsedě, vleže nebo v samostatném oddělení pro přepravu pacientů. Takto mohou příbuzní zůstat pacientovi vždy nablízku. Obvykle provádíme časově kritické repatriace do zahraničí pomocí moderního sanitního letadla. Na krátkých trasách používáme také vrtulníky, které vás mohou dopravit přímo na cílovou kliniku.

Bez ohledu na to, kterou variantu si vyberete: Naše lékařské týmy vás budou doprovázet během repatriace od začátku do konce transportu. Jakékoli byrokratické úkoly, které vyvstanou, přebíráme také my.

› Existují zvláštní podmínky pro smluvní partnery?

Máte-li zájem o dlouhodobou spolupráci v oblasti globálních sanitních letů, naše oddělení pro smluvní zákazníky se s vámi rádo pobaví. Již máme stálá smluvní partnerství s renomovanými lékaři a řadou klinik z různých zemí. Stačí si námi promluvit, rádi společně vypracujeme individuální řešení.

› Musím být vaším členem?

Ne. U nás nemáme žádné členství. Létáme mimo jakoukoli smluvní ochranu a také zorganizujeme váš sanitní let nebo repatriaci, pokud:

 • Nejste pojištěni
 • Vaše pojišťovna nechce repatriaci provést
 • Je zpochybněna schopnost pacienta cestovat
 • Chcete být přemístěni na vlastní žádost

› Pokryje mé pojištění náklady na dopravu?

Na tuto otázku nemůžeme spolehlivě odpovědět, protože pojistitelé se rozhodují individuálně. V některých případech budou pokryty veškeré náklady na pohyb pacienta v letadle; v jiných případech bude provedena pouze částečná úhrada.

Máme kód instituce (IK), který je často nezbytný pro fakturaci u zdravotních pojišťoven. Rádi s vámi probereme pravděpodobnost, že vaše pojištění pokryje náklady, na osobním setkání.

› Jaké lékařské vybavení je k dispozici v letadle?

V závislosti na typu letadla jsou sanitní letadla vybavena zařízením intenzivní péče. V přípravě na každý sanitní let lze přesné vybavení přizpůsobit individuálním potřebám pacienta. To nám umožňuje bezpečně a rychle provádět i ty nejnáročnější transporty na jednotce intenzivní péče.

Standardní vybavení sanitního proudového letadla zahrnuje:

 • Jednotka intenzivní péče, v případě potřeby s vakuovou matrací
 • 6 000 litrů lékařského kyslíku a volitelné přídavné nádrže
 • Multiparametrový monitor intenzivní péče
 • Ventilátory intenzivní péče, také pro složité ventilační vzorce
 • 12kanálové multifunkční EKG
 • Analyzátor pulzní oxymetrie a krevních plynů
 • Dvoufázový defibrilátor a externí kardiostimulátor
 • Satelitní telefon pro celosvětovou komunikaci

› Jaký personál bude doprovázet sanitní let?

Každou misi samozřejmě provádějí dva piloti. O péči o pacienty se stará vysoce specializovaný lékařský tým. Složení týmu i přesné lékařské vybavení sanitního letadla jsou přizpůsobeny zdravotnímu stavu pacienta.

› Mohu si typ letadla vybrat sám?

Ano. V závislosti na faktorech, jako je zdravotní stav pacienta, trasa letu, počet doprovázejících osob a velikost přepravovaného zavazadla, je pro váš záchranný let k dispozici řada modelů letadel. Z těchto modelů si můžete vybrat preferované sanitní letadlo. Samozřejmě rádi odpovíme na váš požadavek a poradíme vám s výběrem.

› Která letadla se používají pro záchranné lety?

Abychom zajistili nejlepší možnou péči o pacienta, vždy vybíráme leteckou záchrannou službu, která nejlépe odpovídá situaci. Kromě zdravotního stavu pacienta hraje při výběru důležitou roli trasa letu, počet doprovázejících osob a ekonomická účinnost.

Mnoho sanitních letadel má dlouhý dolet a vysokou rychlost, a proto jsou stejně vhodná pro krátké, střední a dlouhé vzdálenosti. Zde se například spoléháme na modely

Turbovrtulová Sanitní letadla mohou být ekonomickou alternativou na krátkých trasách a také mohou směřovat na krátké přistávací dráhy na malých letištích, která jsou velmi blízko k cíli. Tímto způsobem můžeme udržet celkovou dobu přepravy krátkou. V této oblasti používáme například:

Pro lety s mnoha doprovázejícími osobami používáme letadla od výrobce Dornier. Pro VIP přepravu pacientů používáme sanitní trysková letadla od Boeingu (BBJ) nebo jiných známých modelů od jiných výrobců.

Mimochodem: U nás máte na výběr a v rámci technických možností si můžete vybrat preferovaný model letadla pro rezervovaný sanitní let. Rádi vám poradíme.

› Jaké jsou požadavky na převozy pacientů běžnou linkou?

Samozřejmě u každého pacienta prověřujeme možnost transportu pacienta běžnou linkou. Nejdůležitějším předpokladem je stabilní zdravotní stav pacienta. Transfery pacientů v plánovaných letadlech jsou navíc nabízeny pouze na přímých trasách.

Pacienti intenzivní péče jsou obvykle přepravováni v sanitním letadle. Na omezeném počtu letových tras je však možná nákladově efektivnější přeprava běžnou linkou v takzvaném PTC (Patient Transport Compartment). Pouze několik leteckých společností však nabízí přepravu PTC. Kromě toho se kvůli vysoké úrovni přípravy vyžaduje přeprava v PTC pouze na velké vzdálenosti. U většiny transportů s intenzivní péčí zůstává první volbou použití sanitního letadla.

Rádi vám poradíme s výběrem nejpříjemnějšího a nejekonomičtějšího převozu a jsme vám k dispozici pro vyřízení celé přepravy pacientů.

› Kdo se postará o přepravu doprovodu na letiště?

Ve většině případů mohou doprovázející osoby registrované k letu doprovázet také sanitku nebo záchranku. Pokud to není možné, rádi zajistíme vhodné možnosti dopravy doprovázejících osob na letiště.

› Kdo přiveze pacienta na letiště?

U všech našich repatriací do zahraničí nabízíme nepřerušovaný transport pacientů na základě našeho komplexního principu z postele do postele. Ve většině případů používáme k přepravě pacientů sanitní letadla. Pak vždy zajistíme kvalifikovaný pozemní transport v sanitce nebo záchrance, doprovázený lékařskými specialisty, aby byl pacient přepraven do čekajícího sanitního letadla. Přeprava z letadla do cílové nemocnice se také provádí sanitkou nebo záchrankou. Pokud si však chcete pozemní dopravu zorganizovat sami, je to také možné a rádi vás podpoříme.

Při použití sanitního vrtulníku není pozemní transport na letiště nutný, protože vrtulník záchranné služby může přistát buď přímo v areálu kliniky, nebo v bezprostřední blízkosti.

› Chtěl bych být ošetřen v zahraničí. Můžete mi s tím pomoci?

Samozřejmě. Rádi vám pomůžeme zorganizovat celý pobyt – od prvního kontaktu s klinikou podle vašeho výběru a vyřízení formalit až po organizaci sanitního letu a pozemní dopravy. Na požádání vám můžeme během pobytu na klinice nabídnout komplexní podporu na místě. Rádi vám poskytneme zkušený personál hovořící několika jazyky, aby vaše ošetření bylo co nejpříjemnější a nejméně komplikované.

› Může můj rodinný lékař doprovázet sanitní let?

Pokud to zdravotní stav dovoluje, může s vámi váš rodinný lékař cestovat jako doprovod. Rodinný lékař však nenahrazuje vysoce specializovanou letecko-lékařskou posádku na palubě sanitního letadla.

› Jakým jazykem mluví letečtí lékaři?

Chceme umožnit přímou komunikaci na palubě sanitního letu. Proto se vždy snažíme dát dohromady lékařskou posádku, která mluví mateřským jazykem pacienta. Koneckonců to významně přispívá k pohodě během celého letu a posiluje důvěru pacienta.

› V nemocnici nemluvíme místním jazykem. Můžete nám pomoci?

Místní jazykové bariéry vám například mohou bránit v získání lékařských informací o stavu pacienta. V tomto případě vás rádi podpoříme: Pořádáme telefonické diskuse mezi lékaři v příslušném národním jazyce a získáváme pro vás lékařské informace. To často stačí k přípravě na repatriaci ze zahraničí.

Dále vám můžeme zajistit tlumočníka nebo vyslat vícejazyčného letového lékaře, který pohovoří s ošetřujícími lékaři na místě a poskytne osobní obraz o zdravotním stavu pacienta. Pokud potřebujete pomoc s jazykovými problémy v nemocnici, dejte nám prosím vědět na začátku plánování přepravy pacienta. Poté vám poskytneme zdravotnický personál, který mluví národním jazykem a mateřským jazykem pacienta.

› Mohu si vzít s sebou invalidní vozík?

Velká záchranná letadla mohou přepravovat všechny modely invalidních vozíků, včetně velkých elektrických invalidních vozíků se značnou hmotností. Malé skládací modely najdete také ve většině menších sanitních letadel, ale je nutné je vždy předem zaregistrovat. Rádi vám poradíme a při výběru vašeho sanitního letadla zohledníme velikost invalidního vozíku.

› Může příbuzný doprovázet pacienta na letu?

Alespoň jedna osoba, obvykle blízký příbuzný, může pacienta doprovázet téměř ve všech transportech letecké záchranné služby. V závislosti na použitém záchranném letadle a zdravotním stavu pacienta může být v letadle několik doprovázejících osob s velkými zavazadly. Rádi vypracujeme dopravní řešení šité na míru vašemu individuálnímu případu. Kontaktujte nás kdykoli.

› Jaké dokumenty jsou vyžadovány pro sanitní lety?

Pohoda a zdravotní bezpečnost pacienta jsou vždy naší nejvyšší prioritou. Proto zahájíme organizaci sanitního letu, i když ještě nejsou k dispozici všechny dokumenty. Dokumenty lze odeslat později. Absence dokladů pro nás nepředstavuje překážku pro návrat do zahraničí ze zahraničí.

U sanitního letů a repatriací ze zahraničí jsou kromě cestovních dokladů, jako jsou pasy a víza, obvykle vyžadovány lékařské zprávy ošetřující kliniky (ale nejsou povinné). Lékařské zprávy v cizích jazycích mohou buď přečíst přímo naši vícejazyční lékaři před letem sanitky, nebo v případě potřeby také přeložit. I když žádáme o vízum pro pacienta a jeho společníky, můžeme je podpořit.

› Kdo pomáhá při komunikaci s klinikami a lékaři?

Náš personál hovoří několika jazyky a rodilí mluvčí jsou také přítomni ve vzácných národních jazycích. Tímto způsobem můžeme být kdykoli u vaší komunikace s klinikami a lékaři. V případě potřeby můžeme také poslat vhodného tlumočníka nebo vícejazyčného lékaře, který vás osobně podpoří na celém světě.

V závislosti na jazykové oblasti, do které letíme, plánujeme pro lety záchranné služby také mezinárodní lékařský a nelékařský personál, abychom ve většině případů umožnili přímou komunikaci mezi všemi zúčastněnými stranami.

› Klinika nespolupracuje – co mám dělat?

Kliniky někdy odmítají poskytnout lékařskou dokumentaci. Možná také nebudou chtít pacienta propustit, protože údajně není vhodný k přepravě. Existuje mnoho důvodů pro taková rozhodnutí. Kromě finančních aspektů hraje důležitou roli také neochota ošetřujícího lékaře převzít odpovědnost. Ale tato obava je neopodstatněná: Náš letecký zdravotník přebírá odpovědnost za repatriaci pacientů v letadle. Proto sám rozhoduje, zda je pacient vhodný pro přepravu.

Naši letoví lékaři mají dlouholeté zkušenosti a rozsáhlé odborné znalosti v oblasti lékařských letů. Proto mohou nejlépe posoudit, zda je pacient přepravitelný, nebo ne. Kontaktujte nás: Pomůžeme vám kdykoli zorganizovat váš sanitní let domů nebo na kliniku podle vašeho výběru. Společně vždy najdeme řešení.

› Klinika i přes žádost nevydá lékařskou zprávu. Je to správně?

Ne. V naprosté většině zemí světa je běžnou praxí včas poskytnout pacientům nebo jejich rodinám lékařskou dokumentaci o aktuálním zdravotním stavu pacienta. Pokud klinika odmítne poskytnout lékařskou zprávu nebo propuštění, trvejte na svých právech.

Pokud vaše úsilí nebude úspěšné, kontaktujte nás, abychom mohli vypracovat společné řešení. Kvůli vysoké pracovní zátěži ošetřující lékaři často nemají čas na rychlé zpracování lékařské zprávy. V takových případech mají diskuse mezi lékaři s našimi leteckými lékaři smysl – a často postačují.

› Klinika odmítá pacienta propustit. Co můžeme udělat?

Většinu případů nelze nikoho držet v nemocnici proti jeho vůli. To platí téměř ve všech zemích. Může se však stát, že klinika, která vás ošetřuje, s vámi nespolupracuje. Jazykové bariéry nebo nedostatek angažovanosti zaměstnanců na místě mohou zřejmě znemožnit repatriační dopravu. Zde můžete důrazně trvat na propuštění a v případě potřeby se odvolat na svou vlastní odpovědnost. Pokud se klinika stále nevzdává, kontaktujte nás kdykoli. I v obtížných situacích pracujeme rychle a na řešení, které je individuálně přizpůsobeno pacientovi.

› Lékaři v nemocnici nás nutí zbavit jich veškeré odpovědnosti vydáním prohlášení. Co bychom měli dělat?

Pokud naši lékaři klasifikovali pacienta jako vhodného k přepravě před letem, můžete věřit v jeho kompetenci. V takovém případě můžete takové prohlášení podepsat, abyste mohli opustit ošetřující nemocnici na vlastní riziko. Naši letoví lékaři mají dlouholeté zkušenosti a rozsáhlé odborné znalosti v oblasti lékařských letů, a proto mohou nejlépe posoudit, zda je pacient přepravitelný, nebo ne. Díky intenzivnímu lékařskému vybavení sanitního letounu lze bezpečně provádět repatriaci ze zahraničí a záchranné lety i u nejtěžších pacientů v intenzivní péči na celém světě.

› Rozhoduje klinika, zda může být pacient přepraven?

Ne. Většina lékařů na klinikách neví, co je možné na palubě sanitního letadla, pokud jde o péči na jednotce intenzivní péče. Proto se často vyhýbají odpovědnosti. Místo toho tvrdí, že pacient není přepravitelný. Faktem je: Naše lékařské oddělení vždy a výlučně rozhoduje o tom, zda může být pacient přepravován. Pokud je pacient ošetřující klinikou klasifikován jako nezpůsobilý k přepravě, nemusíte toto rozhodnutí přijmout. Stačí nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme najít optimální řešení pro pacienta v každé situaci.

› Kdo rozhoduje, zda je pacient způsobilý létat?

O přepravitelnosti pacienta rozhodují výhradně naši lékaři!

Za přepravu pacienta v letadle je odpovědný lékař, který vás doprovází. O přepravitelnosti pacienta tedy rozhoduje pouze on. Naši letečtí lékaři mají dlouholeté zkušenosti a rozsáhlé odborné znalosti v oblasti lékařských letů. Proto můžou nejlépe posoudit, zda je pacient přepravitelný, nebo ne. Samozřejmě, pokud je něco nejasné, náš lékař se zkoordinuje s ošetřujícím lékařem a také zapojí rodinu pacienta do důležitých rozhodnutí.

Lékaři na místě někdy pacienty nesprávně klasifikují jako nezpůsobilé k přepravě. Může to mít různé důvody, například někteří lékaři nechtějí převzít odpovědnost za repatriaci pacienta nebo se obávají, že budou odpovědni. Taková rozhodnutí bohužel často mají čistě ekonomické pozadí.

Většina sanitních letadel je vybavena pro intenzivní péči. Můžete také bezpečně přepravovat pacienty v kómatu nebo pacienty po mrtvici nebo infarktu. Pohoda pacienta má u všech transportů nejvyšší prioritu, a proto všechny letové úkoly připravujeme svědomitě. Kromě našich letových plánovačů jsou do plánování každé mise od začátku zapojeni také specializovaní lékaři. Zajišťujeme komplexní lékařské vysvětlení a v případě potřeby před letem pořádáme diskuse mezi lékaři. Tímto způsobem můžeme zajistit nejlepší možnou lékařskou péči během celého transportu sanitkou na zemi i ve vzduchu a ulevit tak příbuzným pacienta.

› Kolik stojí repatriace pacienta letadlem?

Cena repatriace pacienta letadlem závisí na mnoha faktorech. Nejdůležitějšími faktory jsou:

 • délka uletěné vzdálenosti
 • zdravotní stav pacienta
 • typ použitého letadla
 • dostupnost letadel
 • naléhavost letu

Jsme vám k dispozici 24/7 pro nezávaznou nabídku, která je přesně přizpůsobena vašemu požadavku.